Yarışma: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mimari Fikir Yarışması İlanı
-->

Yarışma: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mimari Fikir Yarışması İlanı

09 Haziran 2022

Uluslararası öğrenci hareketliliği tarih boyunca var olmakla birlikte bugün için ülkeler açısından hem ciddi bir ekonomik girdi hem siyasi bir imkân hem de kültür ihracı için bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ülkemizin gerçeklerine ve yükseköğretim stratejisine uygun olarak uluslararası öğrenci hareketliliğine katkı sağlamayı bir amaç edinmiştir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi konumu itibariyle, uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir. Üniversite içerisinde uluslararası öğrenci hareketliliğinde, gelen öğrencinin tüm bürokratik işlemlerini, sosyal ve kültürel paylaşımlarını yürüteceği bir mekânın bulunmamaktadır. Bu öğrencilerin sağlıklı bir uyum süreci yaşaması için küçük ve büyük farklı ölçeklerde katılımlara olanak sağlayan toplantı alanları, kültürel ve sosyal paylaşımların ve etkinliklerin gerçekleştirilebileceği mekânları barındıran kampüs mimari diline uygun bir yapı tasarımına ihtiyaç duyulmaktadır.

YARIŞMANIN TÜRÜ VE ŞEKLİ
Yarışma; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından serbest ve tek aşamalı olarak düzenlenen öğrenci mimari fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

YARIŞMAYA KATILIM KRİTERLERİ
Yarışma, Yükseköğretim Kuruluna bağlı (T.C. ve KKTC’ de yer alan) üniversitelerin lisans öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi ekip halinde de katılabilirler. Yarışma sürecinde birlikte çalışmanın disiplinler arası ilişkiyi güçlendirecek bir deneyim yaratacağı öngörüsüyle, yarışmaya ekip olarak girilmesi tavsiye edilmektedir.
Ekipler en fazla 3 yarışmacı ile sınırlı olmalıdır. Ekip temsilcisinin Mimarlık Bölümü lisans öğrencisi olması zorunludur. Ekipte yer alacak diğer öğrenciler, farklı bölümlerde öğrenim görüyor olabilir. Katılımcıların lisans öğrenimlerini sürdürdüklerine dair öğrenci belgesi sunması zorunludur.

Yarışmaya kaydolmak için “Ön Başvuru Formu” Son Başvuru Tarihine kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine gönderilmelidir.
Yarışmaya ilişkin sorular “Son Soru Sorma Tarihine” kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine gönderilmelidir. Soruların yanıtları yarışmacıların e-mail adreslerine gönderilecek ve www.yitdb.ibu.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.

Ayrıntılar:  Mimari Tasarım Yarışması Teknik Şartname (PDF)

Tasarım yarışmasına ilişkin belgelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Ön başvuru formuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı 14030 /Gölköy Kampusu -BOLU
  • Tel: 0374 253 45 09  Fax: 0374 253 46 44 
  • EPosta: ...ibu.edu.tr
Top